Özel Şirince İşitme ve Konuşma Bozuklukları Merkezi Bursa Nilüfer ilçesi Konak Mahallesinde 2010 yılından itibaren Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak işitme engelli ve dil konuşma güçlüğü çeken bireylere ve ailelerine rehabilitasyon, eğitim – öğretim ve psikolojik destek hizmeti sunmaktayız. Bireysel ve grup sınıflarımızda uzman, deneyimli, gelişim ve değişim süreçlerine ayak uydurabilen öğretmenlerimiz (İşitme Engelliler Öğretmeni, Dil ve Konuşma Terapisti, Odyolog, Özel Eğitim Öğretmeni, Özel Eğitim Uzmanı, Çocuk Gelişimi Öğretmeni, Okul Öncesi Öğretmeni, Psikolog, Rehber Öğretmen) zengin materyaller eşliğinde eğitimlerini sürdürmektedirler. Uygun fiziki yapımız ve oluşturduğumuz nezih ortamın yarattığı güven içinde, kurulduğumuz günden bu yana emin adımlarla çizgimizden hiç şaşmadan ilerlemekteyiz.

VİZYON

    İşitme ve Dil Konuşma bozukluğu yanında Mental problem yaşayan her yaşta birey için işitme ve konuşma rehabilitasyon hizmeti sunmak. Bireylerin kendi dil ve konuşma engelini aşarak kendilerine güvenen, toplum içinde herkesle iletişim kurarak sosyal yaşamlarını dengelemektir.

MİSYON

     Her yaşta bireyin işitme ve konuşma yetisini uzman ekip gözetiminde (Di ve Konuşma Terapisti, İşitme engelliler öğretmeni,odyolog, çocuk gelişimi uzmanı, okul öncesi öğretmeni, psikolog) teknolojiden faydalanarak yaşıtlarının seviyesine ulaştırmak.